O filmach Patryka Vegi można rozprawiać bez końca. Reżyser podejmuje się trudnych i społecznie ważnych tematów, nie przebiera w środkach wyrazu i jak sam twierdzi pokazuje dane zjawisko takim, jakie jest. To dzięki takiemu podejściu do kręcenia filmów jest obecnie jednym najpopularniejszych polskich reżyserów, a jego filmy przyciągają do kin prawdziwe tłumy. Tak było również z „Botoksem” – filmem o polskiej służbie zdrowia, dostępnym od niedawna na DVD i Blu-rayu.

„Botoks” – o czym jest ten film?

Patryk Vega uwielbia tematy trudne, często uderza w monolity i podejmuje dyskusję z zastaną rzeczywistością. Wyrazem tego są wszystkie jego dzieła, a w szczególności „Botoks” – film, który wszedł na ekrany kin 29 września 2017 roku. – Vega wykonuje potężną pracę jeszcze zanim rozpoczną się zdjęcia do filmu. Ponieważ stara się oddać jak najwierniej pewne zjawiska, poprzedza film wieloma spotkaniami, rozmowami i obserwacjami. Tak było również w przypadku „Botoksu”. Reżyser rozmawiał z pracownikami służby zdrowia, o kulisach tego sektora opowiadały mu lekarki i pielęgniarki. Dlatego też „Botoks” jest tak autentyczny, pokazuje determinację, wybory życiowe, całą masę uprzedzeń, jak i siłę kobiet wybierających taki, a nie inny zawód. Reżyser burzy obraz cukierkowego szpitala, który przez lata kultywowały polskie seriale i filmy. Pokazuje jego działanie od kuchni i takie, jak to wygląda w rzeczywistości. Czasami pozbawia nas złudzeń – mówi nasz rozmówca z serwisu dvdmax.pl, w którym kupicie Botoks na DVD.

Co warto wiedzieć o „Botoksie”?

To film dla widzów, którzy od filmu oczekują pokazania prawdy – nie tej ubarwionej i przefiltrowanej przez konwenanse, ale takiej, jaka jest. – Dlatego też jest to film z dopracowanym do perfekcji scenariuszem, trzymający w napięciu od pierwszej minuty i taki, w którym zobaczymy plejadę polskich aktorów. Główne role zagrali w nim: Agnieszka Dygant, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke, Marieta Żukowska, Tomasz Oświęcimski, Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański czy Grażyna Szapołowska. Zdjęcia kręcono nie tylko w stolicy, ale również w tak egzotycznych zakątkach globu jak Kenia. To film, który zaliczył doskonały weekend otwarcia – obejrzało go wówczas 712 tys. widzów, co jest najlepszym wynikiem otwarcia w całym 2017 roku w Polsce. Ogromną popularnością cieszą się również płyty DVD i Blu-ray z filmem, a przecież od premiery na tych nośnikach minęło niewiele czasu – dodaje nasz rozmówca z dvdmax.pl

Patryk Vega to reżyser, na którego filmy tysiące Polaków czeka z niecierpliwością. Pokazuje on często brutalną prawdę o nas samych, jest doskonałym obserwatorem i potrafi przenieść na ekran rzeczywistość taką, jaka jest. Rekordy popularności biją także jego filmy na DVD i Blu-rayu. Warto o tym pomyśleć szczególnie teraz – gdy jesteśmy chwilę po premierze „Botoksu” na DVD.

#Artykuł sponsorowany