Ludzie coraz bardziej świadomi są skutków ubocznych palenia paliw kopalnych na środowisko. Zanieczyszczenia, które powstają podczas spalania, przyczyniają się do globalnego ocieplenia, a także do powstawania smogu. Dlatego też, wiele osób decyduje się na korzystanie z samochodów o niższym spalaniu paliwa.

Wysokie spalanie paliwa jest jednym z czynników, które przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Samochody o wysokim spalaniu są bardziej szkodliwe dla środowiska, ponieważ emitują więcej dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto, wysokie spalanie oznacza większe zużycie paliwa, a co za tym idzie – większe koszty. Dlatego też, wiele osób decyduje się na korzystanie z samochodów o niższym spalaniu.

Niższe spalanie oznacza również mniejsze zużycie paliwa, a co za tym idzie – niższe koszty. Dzięki temu, możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, a także oszczędzić pieniądze.

Wysokie spalanie paliwa może być spowodowane kilkoma czynnikami: niewłaściwym użytkowaniem samochodu, złym stanem technicznym lub niewłaściwym rodzajem paliwa. Najczęstszym błędem, który prowadzi do wysokiego spalania, jest niewłaściwe dobieranie biegów. Powinno się je zmieniać w momencie, gdy silnik osiągnie optymalną prędkość obrotową, czyli taką, przy której pracuje on najefektywniej. Kolejnym czynnikiem, który może przyczynić się do zwiększonego spalania, jest niewłaściwe użytkowanie klimatyzacji. Powinna ona być używana tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka, ponieważ w przeciwnym wypadku może ona dodatkowo obciążać silnik, co prowadzi do większego spalania.