Francuski styl wnętrzarski jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jest to styl, który łączy prostotę i elegancję. Wnętrza w tym stylu są przestronne i lekkie. Podłogi są często wykonane z drewna lub kamienia. Ściany są jasne, a meble są lekkie i delikatne. Dodatki są często wykonane ze szkła i metalu. Francuski styl jest bardzo klasyczny i ponadczasowy.

We wnętrzach urządzonych w stylu francuskim dominują delikatne, pastelowe kolory. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie czy dom prezentował się elegancko i stylowo, a jednocześnie było przytulne i przyjazne, warto pomyśleć o tym, żeby urządzić je właśnie w taki sposób.

Podstawą wystroju wnętrz w stylu francuskim jest oczywiście odpowiedni dobór mebli. Meble muszą być przede wszystkim lekkie i zwiewne – nie mogą przytłaczać całego pomieszczenia. Ważna jest również ich forma – we francuskim stylu bardzo popularne są krzesła i fotele ze zdobionymi nogami oraz sofy ze wstążkowymi pomponami. Do takich mebli warto dobrać dodatki w postaci kolorowych, błyszczących tkanin – zarówno na ścianach, jak i na meblach.

Jednym z charakterystycznych elementów wnętrz francuskich jest także bielone drewno – warto pamiętać o tym, żeby także i w Polsce stosować to rozwiązanie. Drewniane elementy wystroju (zarówno meble, jak i dodatki) muszą być jasne i delikatne, aby podkreślały lekkość i elegancję całego pomieszczenia.

Oczywiście, we francuskim stylu nie mogłoby się obyć bez kolorowych tkanin – karnisze i firanki muszą być koniecznie bogato zdobione i wykonane z pięknych materiałów. Również rolety i zasłony powinny być bogato zdobione i mieć jasne, pastelowe kolory.

Na koniec warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu – we francuskim stylu bardzo popularne są lampy zwisające, które nadają całemu pomieszczeniu lekkości i elegancji.