Konserwacja podwozia to czynność, którą można wykonać samodzielnie, a która jest niezwykle istotna dla utrzymania podwozia w dobrym stanie. Aby konserwacja była wykonana prawidłowo, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Przede wszystkim należy pamiętać o oczyszczeniu podwozia. Jeśli nie jest ono oczyszczone regularnie, może dojść do szybkiego zniszczenia lakieru. Oczyszczanie podwozia powinno być wykonywane za pomocą ciśnieniowej myjki lub myjki ultradźwiękowej. Należy jednak pamiętać, że nie wolno używać rozpuszczalników, ponieważ mogą one uszkodzić lakier.

Po oczyszczeniu podwozia należy je dokładnie spryskać środkiem konserwującym i pozostawić do wyschnięcia. Warto pamiętać, że nie wolno stosować środków konserwujących na podwoziu, które jest mokre. Po wyschnięciu konserwacji można przystąpić do polerowania podwozia. Aby to zrobić, można użyć polerki orbitalnej lub ręcznej. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z polerowaniem, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia lakieru.

Powyższe czynności powinny być wykonywane co najmniej raz w roku. Warto jednak pamiętać, że podwozie musi być konserwowane częściej, jeśli jest ono narażone na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz lub śnieg.