Jesień to czas, kiedy należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację stóp. Zimne i suche powietrze często powoduje, że skóra stóp jest przesuszona i matowa. Aby zachować zdrowy i ładny wygląd stóp, należy stosować się do kilku prostych zasad pielęgnacji.

Oto 5 sposobów na pielęgnację stóp jesienią:

1. Nie zapominaj o codziennej higienie stóp.

Każdego dnia myj stopy letnią wodą i delikatnym mydłem. Nie zapomnij o scrubbingu, który pomoże pozbyć się martwego naskórka. Po umyciu stóp dokładnie je osusz i nałóż krem nawilżający.

2. Regularnie wykonuj peeling stóp.

Aby złuszczyć martwy naskórek, wykonuj regularnie peelingi stóp. Możesz zrobić to sam domowym środkiem z sody oczyszczonej i oliwy z oliwek. Ta mieszanka jest bardzo skuteczna w usuwaniu zrogowaciałego naskórka.

3. Nie zapominaj o masażu stóp.

Masaż stóp jest bardzo ważny dla ich zdrowia i urody. Regularne masaże pomagają poprawić krążenie krwi, uelastycznić skórę i zrelaksować całe ciało.

4. Stosuj odpowiednie kosmetyki.

Jesienią i zimą należy stosować kosmetyki ochronne, takie jak kremy i balsamy o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Pomagają one zapobiegać przesuszaniu się skóry stóp i utrzymują ją elastyczną.

5. Zadbaj o swoje paznokcie.

Paznokcie stóp są również bardzo ważne dla ich zdrowia i urody. Należy je regularnie przycinać i oczyszczać, a także stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.